Feel It Break

5. dubna 2013 v 20:35 | Radek |  Rabbit Heart music bar
_____________________________________________________________________

Zabila tím vztahem asi dva roky. Poslední týdny byl Filip vyhýbavý, nedíval se Sofii při rozhovoru do očí a jeho polibky vychladly. I květiny už zapomínal nosit. Pak přišel ten osudný den. Ten den, kdy ho uviděla přes ulici, opřeného o stěnu budovy vlakového nádraží, ruku v ruce s jinou. Jemně ji hladil po vlasech a líbal ji mnohem jemněji a nežněji, než Sofii. Ta by se v tu chvíli nejradši rozběhla pod kola prvního auta, jenže nohy jí úplně zdřevěněly. Chvíli stála jako omráčená, ale vzápětí se otočila a ráznými kroky odcházela pryč. Pryč, daleko od něj, pryč z reality a ze světa.
Doma nebylo uklizeno, kusy oblečení se válely po nábytku a mourovatý Jeroným pelešil v koženém křesílku. Ach ty můj Jeronýme, jak já tomu nevěrníkovi nemůžu přijít ani na jméno!!! Zhroutila se na gauč a slzami omývala polštář. Jméno Filip se jí v hlavě ztrácelo a padalo do studnice zapomnění, ale tvář jako by se stále více zvýrazňovala a vystupovala do popředí. Takhle to dál nejde!
Nebyla ten typ, co se rozvalí před televizí s kotlem zmrzliny a hyne u romantických slátanin. Prudce rozevřela skříňku v kuchyni, vytáhla láhev rumu, krabičku Viceroyek do zásoby, oblékla se a vyrazila rozlícená do ulic maloměsta.
Vše bylo zaobaleno kabátem noci, problikávaly pouliční lampy, z centra křiklavě zářily neony. Její kroky směřovaly právě tam. Nebudu truchlit, smeju to rumem. Zhluboka se napila rumu, poté si chtěla zapálit cigaretu. z kapsy vytáhla černo-šedý zapalovač, který ji F. daroval. Bez váhání ho zahodila do příkopu, přestože byl plně funkční. Ještěže při sobě měla svůj vlastní náhradní.
Vypila skoro půlku láhve, než se dostala do ulic centra. Zbytek cestou schovala do své dlouholeté tajné skrýše. Kam teď? Co to tam v dáli duní? Nedaleko hrála z nějakého klubu chytlavá taneční hudba. Došla tedy na ono místo a bezmyšlenkovitě vstoupila dovnitř. Hrála ponurá taneční píseň, ale velmi rytmická. Rum v jejích žilách s ní začal procítěně hýbat. Užívala si to, ale zvučný hlas zpěvačky při slovech "feel it break" jí doslova dožíral a nutil myslet na to, co se dnes událo. Nech mě být! Já se teď chci bavit! Tančila jako smyslů zbavená a Filipovi už se jen smála.
Filipánku jelimánku, táhni do horoucích pekel! ...snad mi tu skrýš s rumem nikdo neobjeví...

______________________________________________________________________
R*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama